ŞEKER SIGORTA PERSONELI ILE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESI IMZALADI

ŞEKER SIGORTA PERSONELI ILE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESI IMZALADI

Şeker Sigorta Personeli ile Toplu İş Sözleşmesi imzaladı

 

Şeker Sigorta Kıbrıs Ltd’de örgütlü KOOP-Sen ile Şeker Sigorta yönetimi arasında 1 Ocak 2017 ila

31 Aralık 2018 tarihlerini kapsayan iki yıllık toplu sözleşme geçtiğimiz gün imzalandı.

Şeker Sigorta’nın Lefkoşa’daki Merkez Binası’nda gerçekleşen imza töreninde konuşan Şeker Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Birinci, yönetime geldikleri andan itibaren bir Kooperatif Merkez Bankası iştiraki olan Şeker Sigorta’yı personelin özverili çalışmaları ve yöneticilerin kararlı tutumu sayesinde sektörde önemli bir noktaya taşımayı başardıklarını, bu noktadan sonra da personelin maaş, özlük hakları ve sosyal menfaatlerini güvence altına almayı görev saydıklarını ifade etti.

 

Birinci: Hem şirketin hem de personelin menfaatlerini ortak paydada buluşturduk.

 

Bu düşünceyle KOOP-SEN yöneticileri ile olumlu ve yapıcı birçok görüşme yaptıklarını anlatan Birinci, hem özel sektör mantığı ile piyasadaki güçlü konumunu, rekabetin her türlüsüne açık bir şekilde olmasına rağmen koruyan ve de geliştiren Şeker Sigorta’nın kurumsal menfaatleri, hem de çalışanların hak ve menfaatlerini koruyup ikisini müşterek paydada buluşturmayı başardıklarını ifade etti.

 

Şeker Sigorta sektörün lokomotifidir

 

Şeker Sigorta’nın Kuzey Kıbrıs Sigorta Sektörünün en güçlü yerel kuruluşu olduğunu ifade eden Birinci, K.K.T.C. genelinde 65 aktif acentesi ile en geniş acente ağına sahip sigorta şirketi olduğu belirtti. Şirketin bugün 6,000,000 TL’lik ödenmiş sermayesi, 5,000,000 TL’lik nakit ve 1.000,000 TL’lik menkul ve gayrimenkul mal varlığı ile sektörün lider yerel şirketi durumunda olduğunu da sözlerine ekleyen Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Birinci, sektör istatistiklerine göre, mali yapı büyüklüğü ve karlılık bakımından sektörün lokomotifi olan Şeker Sigorta’nın 2016 yılını prim istihsali bakımından 3. sırada tamamladığını da söyledi.

 

Karahasan: “Personelin kendini güvende hissetmesi motivasyonu arttıracak”

 

Yine imza töreninde konuşan Şeker Sigorta Genel Müdürü Salahi Karahasan, Şeker Sigorta’nın kalbe giden damalarının acenteleri olduğunu defalarca tekrar ettiğini ifade ederek, Şeker Sigorta personelinin ise şirketin kalbi olduğunu ve personelin huzurlu çalışması için gereken herşeyin yapıldığını ifade etti. Maaş ve Özlük hakkı ile sosyal menfaat anlamında personelin kendilerini güvende hissetmelerinin önemli bir motivasyon sağlayacağına inandığını belirten Karahasan, bu nedenle şirketin gelişerek büyümesi yanında personel ile ilgili Toplu İş Sözleşmesi sürecini de yeni yönetimin göreve geldiği andan itibaren başlattıklarını ve atılan imzaları görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Güroz: Eski yönetimden görmediğimiz anlayışı bu yönetimde gördük. Teşekkür ederiz

 

Törende ayrıca konuşan Kooperatif Görevlileri Sendikası (Koop-Sen) Başkanı Mehmetali Güröz, Şeker Sigorta Yönetimine teşekkür ederek, eski yönetimden görmedikleri anlayış ve işbirliğini bu yönetimden görmüş olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade etti.

Şeker Sigorta Çalışanlarının örgütlü çalışma yaşamında yer almış olmasının önemli bir merhale olduğunu ifade eden Güröz, geçmiş yılların aksine iyi bir atılımla 2016 yılında 2,900,000 TL kar elde eden Şeker Sigorta Kıbrıs Ltd’in önümüzdeki süreçte çalışanların bu toplu iş sözleşmesi ile elde ettikleri güven ve motivasyonun etkisiyle karlılığını ve sektör içerisinde çok daha iyi bir konuma ulaşacağına olan inancını dile getirdi.

 

 

KOOP-SEN.