KOOPBANKDA TOPLU SÖZLEŞMELER İMZALANDI

KOOPBANKDA TOPLU SÖZLEŞMELER İMZALANDI

Tosunoğlu: İnanıyoruz ki yapılan iyileştirmeler ile çalışanlarımızın daha yüksek performansları ve gayretleriyle bankamız ve iştiraklerimiz daha iyi yerlere ulaşacaktır.

 

Kooperatif Merkez Bankası (Koopbank) ile bankada örgütlü olan Kooperatif Görevlileri Sendikası (KOOPSEN) arasında, 1 Ocak 2017 – 31 Aralık 2018 dönemi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi ile birlikte bundan sonra Koopbank’a geçici personel alımı tarih olurken tüm çalışanlar iş güvencesine sahip oldu. Koopbank Genel Merkezi’nde dün (08.06.2017) saat 17:30’da gerçekleşen imza törenine Koopbank’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu ile Genel Müdür Kemal Ataman imza koyarken sendikayı temsilen ise sendika Başkan Mehmet Ali Güröz ile sendika Genel Sekreteri Rifat Tuğsal imza koydu.

Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu imza töreninde yaptığı açıklamada, yıllardır bekleyen birçok çalışmanın son 1 yıl içerisinde revize edildiğini kaydetti. Tosunoğlu, Koopbank ve iştiraklerinin yeni dönemle, iş barışının sağlandığını, çalışanların haklarının geliştirildiğini ve birçok belirsizliğin giderildiğini vurguladı.

TOSUNOĞLU: ÇALIŞANLARIMIZA EN İYİYİ VERME UĞRAŞINDAYIZ

Tosunoğlu, Yönetim Kurulu’nun sürekli olarak çalışanlara imkanlar dahilinde en iyiyi verme hedefinde olduğunu kaydetti ve bu doğrultuda sendika ile uzlaşmacı bir yapıda, sürece yapılan katkıya da değindi ve sendika temsilcilerine teşekkür etti. Tosunoğlu, “Sendikamız yönetimine, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri boyunca uzlaşmacı tutumları nedeniyle ayrıca teşekkür ediyoruz. Sonucunda çalışanlarımızın memnun olacağını düşündüğümüz bir sözleşmeyi daha geride bıraktık. İnanıyoruz ki yapılan iyileştirmeler ile çalışanlarımızın daha yüksek performansları ve gayretleriyle bankamız ve iştiraklerimiz daha iyi yerlere ulaşacaktır” dedi.

GÜRÖZ: ÇOK CİDDİ KAZANIMLAR OLDU

Sendika Başkan Mehmet Ali Güröz ise toplu iş sözleşmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, işveren ile iş barışı sağlandığını, çalışanların sosyal hak ve menfaatlerinin iyileştirildiğini, tüm çalışanların güvence altına alındığını kaydetti. Güröz, çalışanların yanı sıra Koopbank’ın da çok ciddi kazanımlarının olduğunu ve bundan sonrası için geçici personel alımının tarih olduğunu vurguladı. ,

BİNBOĞA YEM FABRİKASI VE ZİRAİ LEVAZIM’DA DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI Ayrıca Koopbank iştiraki olan Binboğa Yem Fabrikası ve Zirai Levazım, Makine ve Gıda Pazarlama Kooperatifi Ltd için de dün toplu iş sözleşmesi imzalandı. Bu imza töreninde ise imzalar İştrakler Yönetim Kurulu Başkanı olarak Hasan Tosunoğlu ve İştirakler Sekreteri Metehan Erel imza koyarken sendika adına ise yine başkan Mehmet Ali Güröz ile Genel Sekreter Rifat Tuğsal imza koydu.